Πιστοποιήσεις
Εφαρμόζουμε πιστοποιημένο Σύστημα Διαχείρισης Ασφάλειας Τροφίμων σύμφωνα με το πρότυπο ΕΝ ISO 22000:2005 (περιλαμβάνει ΗACCP). Πιστοποιούμαστε από την tüv Hellas.
Εφαρμόζουμε τις διατάξεις και πληρούμε τις απαιτήσεις του κανονισμού (Ε.Κ.) 834/2007 για συσκευασία, αποθήκευση και εμπορία βιολογικού εξαιρετικού παρθένου ελαιολάδου. Πιστοποιούμαστε από τη ΔΗΩ.
Ο αλφαριθμητικός κωδικός που πιστοποιεί την ελληνικότητα του προϊόντος είναι EL 40 177.
![](http://www.mesigaia.gr/wp-content/uploads/2015/10/tuv.png)
![](http://www.mesigaia.gr/wp-content/uploads/2015/10/LogoDIO_Gr_RGB.png)
![](http://www.mesigaia.gr/wp-content/uploads/2017/03/sep.png)